iç anadolu bölgesi ev taşıma

İç Anadolu Bölgesi

İç Anadolu Bölgesi, Anadolu'nun orta kısmında yer alan Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Türkiye'de gelişmiş bölgeler arasında yer alır. Bu konumu sebe­biyle bu bölgeye "Orta Anadolu" da denir.http://www.nakliyatsehirlerarasi.gen.tr/index.html İç Anadolu Bölgesi'nin yüz ölçümü 151.000 km² olup bu alan Türkiye topraklarının %21'ini kaplar.[1] Yüzölçümü bakımından Doğu Anadolu'dan sonra ikinci büyük bölgedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi dışında diğer bölgelerin hepsiyle komşudur. Aynı zamanda Türkiye'de "tahıl ambarı" olarak da anımsanır.İç Anadolu Bölgesinde toplam 13 il vardır.

İç Anadolu bölgesinin sanayisi

İl merkezleri temel alındığında, İç Anadolu Bölgesi sınırları içinde yer alan 13 ili şunlardır: Aksaray'da: Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikası, Sütaş Süt Fabrikası, Balküpü Şeker Fabrikası, Un fabrikaları, Kırşehir'de: Petlas lastik fabrikası, Kırşehir Şeker Fabrikası ve Un Fabrikaları, Sivas'ta: Lokomotif, benzin, motor, çimento ve inşaat malzemeleri sanayii ile devlet demir yollarının tren, vagon imalatı yapan TÜDEMSAŞ fabrikası vardır.

Ankara'da: Makine, uçak, savunma sanayi, elektrikli ev aletleri, elektronik, dokuma, gıda ve içki, tarım araçları, çimento, alçı ve mobilya sanayi,elektrik üretimi-kömür madeni,trona madeni üretimi ve soda külünün ihracatı Konya'da: Tarım araçları, besin, motor, çimento, süt ürünleri ve inşaat malzemeleri sanayi, EREĞLİ ŞEKER, Çumra Şeker Fabrikası, ILGIN ŞEKER fabrikası ve Konya şeker fabrikası bulunmaktadır.http://www.nakliyatsehirlerarasi.gen.tr/index.html Niğde'de: Rot başı fabrikası, halı fabrikası, şeker fabrikası, gazoz fabrikası, beton santrali, otomotiv yan sanayi Kayseri'de: Halıcılık, mobilya, şeker fabrikası, yem, savunma sanayi, kimyasal ürünler, elektronik, beyaz eşya, cnc tezgah üretim sanayi, meyve suyu, pamuklu dokuma, pastırma ve sucuk üretim merkezleri gibi azami 1100 fabrika ile Anadolunun üretim lokomotifi. Kırıkkale'de: Orta Anadolu petrol rafinerisi, silah fabrikası, demir -çelik endüstrisi Eskişehir'de: Besin, yem, çimento endüstrisi, raylı sistemler, lokomotif(Tülomsaş), hava sanayi(Tusaş,TEI) bisküvi, çikolata, şekerleme (ETİ) süt fabrikatı ve süt ürünleri (PINAR) Şeker Fabrikası ticari araç fabrikası ( Otokoç İnenü ) Yozgat'ta: Çimento, linyit kömür madeni, Şeker fabrikası, besin, tekstil Karaman'da : Bisküvi (Bifa, Saray), gofret, şekerleme, süt fabrikası (Halk). Tahıl ürünleri, buğday, mısır, ayçekirdeği ve özellikle yurtdışına ihracı yapılan elma üretimi yapılmaktadır.. İç anadolu bölgesi hem sanayi hemde hizmet sektöründeki gelişmesi bir cok sektöre iş olanağı sunmuş.. yeni yerleşimlerin yapılması dışardan göç alması . dışarıya göç vermesi . nakliye sektörüne ihtıyacı doğurmuştur. Avrupa Nakliyat iç anadolu bölgesinin tüm şehirlerinde şehirler arası nakliyat hizmeti vermete. gerek tam ev eşya taşıma gerekse de parsiyel nakliye hizmetiyle tüm yurtta sigortalı

şehirler arası nakliyat

bir şekilde vermekte

Müşteri yorumu

Nakliye firmasını tercih etmemizden dolayı çok memnunuz. Öncelikle taşıma işini yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerekli özeni gösterdiler. Davranışları ve saygılarında bir sıkıntı yaşamadım. Firmaya ve çalışan arkadaşlara başarılar diliyorum.
aytaç- tuzcuoğlu More